Apie kompaniją Paslaugos Svarbi informacija Kontaktai
Susisiekite
Tel.: +(370) 448 72499
Faksas: 448 72499
El. paštas: info@plungesbioenergija.lt

V. Mačernio g. 19,
LT-90142 Plungė
Apie kompaniją

2000 m. į Plungės šilumos rinką šalia pagrindinio šilumos gamintojo ir tiekėjo – vietos šilumos tinklų įmonės – atėjo nepriklausomas šilumos gamintojas UAB „Plungės bioenergija“. Įsikūrusi bendrovė praktiškai atvertė naują Plungės šilumos ūkio istorijos puslapį. Šilumai naudoti ėmėme biokurą.

2004 m. rugsėjo 1 d. bendrovė pradėjo įgyvendinti projektą – Elektros ir šilumos gamybos bendrame technologiniame cikle proceso ir aplinką tausojančių technologijų įdiegimas UAB „Plungės bioenergija“.

Projektas gimė, susiformavus situacijai Plungės mieste ir rajone, kai trūko esamų šilumos katilinių pajėgumų, kylant grėsmei, kad uždarant Ignalinos AE, Lietuvoje trūks elektros energijos, o esama ekologinė situacija reikalavo kietų dalelių, CO, azoto oksido išmetimo į atmosferą mažinimo. Projekto atsiradimą įtakojo Lietuvos įsipareigojimai energetikos srityje laikytis visų tarptautinių konvencijų, kurias ji yra pasirašiusi, taip pat Nacionalinės aplinkos apsaugos strategija, Aplinkos apsaugos teisės aktų derinimo su ES teisės aktais strategijos ir Bendrosios klimato kaitos konvencijos įgyvendinimo strategijos nuostatos, ES aplinkosaugos direktyvos reikalavimai.

UAB „Plungės bioenergija“ įgyvendinus šį projektą buvo pertvarkyta į mini-ŠEC ir turi Plungės miestas nepriklausomą elektros energijos šaltinį.

Pažymėjimas apie ES struktūrinių fondų ir LR biudžeto lėšų įsisavinimą.